آویزون

نخ همه ی ما دست خداست. لحظه ای رها کند نقش زمینیم.

آویزون

نخ همه ی ما دست خداست. لحظه ای رها کند نقش زمینیم.

آویزون

خدایا چنان کن سرانجام کار

حسینی بمانیم و حسینی شهید شویم

==================

خدای را که چو یاران نیمه راه مرو

تو نور دیده ی مایی به هر نگاه مرو

***

مباد کز در میخانه روی برتابی

تو تاب توبه نداری به اشتباه مرو

۵ مطلب در آبان ۱۳۹۳ ثبت شده است

به توکل نام اعظمت...

بسم الله الرحمن الرحیم
آیا همان مدت زمانی که اختصاص میدهیم به وبگردی ها و واتس آپ خوانی هامون، حداقل به همون میزان وقت میذاریم برای خوندن قرآن؟!
  • آویزون

به توکل نام اعظمت...

بسم الله الرحمن الرحیم


سلام بر فاطمه خانوم گل و بر همه ی دانشجویان خصوصا ترم بوقی های عزیز

روزی که پا در دانشگاه گذاشتم هیچ کس نبود که شیوه ی دانشجویی و شیوه ی استفاده از جوانی را برایم بگوید و من هم اصلا نمیدانستم زندگی کردن و جوانی کردن و دانشجو بودن اصولی دارد.3سال از زندگیم در غفلت گذشت و مجبورم امروز که ترم 7 هستم و 21 سال و 26 روز از زندگیم میگذرد تازه تاتی تاتی کردن را یاد بگیرم و مطمئنا با این سن دیگر هیجان و انرژی یادگیری ای که روز اول دانشگاه داشتم دیگر ندارم و ممکن است سالها در یادگیری درسی بمانم که شما در عرض 1روز بیاموزیدش. مینویسم برای شما عزیزان تا بهانه نداشته باشید که بعد از 4سال یا 6 سال و یا 7سال تحصیل بگویید دوران دانشجویی م تباه شد و کسی آگاهم نکرد.

از آنجاکه از خودم هیچ ندارم ابتدا ارجاعتون میدم به سخنان حاج آقا پناهیان:


چگونه یک نماز خوب بخوانیم؟

آیین دانشجویی

چگونه با خدا حرف بزنیم؟

مدیریت زمان

تعیین کننده ترین عامل در مقدرات بشر

چگونه امتحان میشویم؟


لطف بفرمایید به ترتیبی که گذاشته شده گوش کنید!

ان شاء الله دیگه دستتون میاد بعدش چیکار کنید.

یک عدد سیر مطالعاتی هم در خود سایت بیان معنوی اومده که بد نیست نگاهی بهش بندازید.

چندتا پیشنهاد حاصل تجربه ی حقیر:

*هیچ وقت بسیج رو تنها نذارید.

*یادتون باشه دانشجوی بسیجی درسش نباید بمونه.

*از دوره های طرح ولایت و طرح طلیعه و خلاصه هر طرحی که میذارن، خصوصا کشوری ها، غافل نشید. اردو جهادی هم بهمچنین.

*تا شور و نشاط و قوای جسمانی دارید از فرصتها و دوران دانشجویی تون استفاده کنید. دوران دانشجویی 4روزه. انقد وابسته به خونواده نباشید. از 45 روز طرح ولایت نترسید. از 15 روز طرح طلیعه با زبون روزه نترسید. از اردو جهادی تو اوج تابستون نترسید. انقد تابستون بیاد که بیکار باشید و مجبور باشید ور دل خونواده هاتون بشینید...

*تو اردوها انقد غر نزنید. یه کم صبر و جهاد رو تو اردوها خصوصا اردوهای راهیان نور تمرین کنید.

*سعی کنید برای اردوهای زیارتی که میرید از 1 ساعت مونده تا رسیدن به مقصد یه کم برید تو حس.زیادی نخندید و مسخره بازی در نیارید.(کل مسیر نه ها! همون یک ساعت کفایت میکنه برا ارتباط گرفتن)

*یه طوری تو روز خودتون رو مشغول کنید که شب سرتون رو بالشت نرسیده خوابتون ببره.استراحت مال جوون به سن و سال شما نیس.

*به تغذیه تون اهمیت بدید تا سالم بمونید و بتونید فعال باشید.

*نذارید غم بیاد سراغتون. اگرم اومد زود تغییر روحیه بدید. اگر گرفتار افسردگی شدین دیگه خیلی کار میبره برا بیرون اومدن از این حالت و رو کل زندگیتون ناثیر میذاره.

*دخترخانم ها و آقا پسرا! سعی کنید کاراتون رو مستقل انجام بدید. وابسته به گروه مقابل نباشید.(این بند بیشتر مربوط به کارای فرهنگی و تشکلاتی میشه و همچنین کارایی که تو برخی رشته ها گروهی انجام میشه.)

* یه دفترچه بذارید برا خواسته هاتون از خدا. تمام خواسته هاتون رو تو قالب نامه برای خدا بنویسید.

*یه دفترچه هم بذارید برا محاسبه ی آخر شبتون.

*سعی کنید به ازدواج فک نکنید. عین یه باتلاقه. اگر موردش پیش اومد حتما بهش فک کنید و سعی کنید تو همین سنای پایین ازدواج کنید ولی بذارید موردش پیش بیاد بعد بهش فک کنید.این برا خانما ولی آقایون گرامی سعی کنید پی کار موقت باشید و تو همین دوران دانشجویی ازدواج کنید.

*دانشجویی فقط مدرک گرفتن نیست. یاد بگیرید معاشرت و همدردی و همدلی را. مریض داری را. صبر را.کنترل خشم را. کینه به دل نگرفتن را. گذشت را. . .

*بچه های علوم پزشکی بدونید مریضی که زیر دست شماست بیشتر از اون که به داروهای شما نیاز داشته باشه به همدردی شما نیاز داره.حق ندارید سر مریض داد بزنید. حق ندارید برای استراحت خودتون کار مریض رو پشت گوش بندازید. جون مردم تو دستتونه. متعهد باشید و نهایت دقتتون رو خرج کنید.

علی الحساب چیز دیگه به ذهنم نمیرسه.


مواظب فتنه های آخر الزمان باشید و از صاحب زمانه تون طلب سلامت ایمان کنید.  • آویزون

به توکل نام اعظمت...

بسم الله الرحمن الرحیم
شرح جلسه 4شنبه شب را میتوانید در خبرگزاری های استان از جمله بویر نیوز، صبح زاگرس، بشار نیوز و ... مطالع کنید
  • آویزون
به توکل نام اعظمت...
بسم الله الرحمن الرحیماگر در خانواده های ما به نیازها به اندازه ی حیا اهمیت داده میشد اوضاع جامعه ما اینگونه نبود.

  • آویزون

به توکل نام اعظمت...

 بسم الله الرحمن الرحیم


اعمال شب و روز اول محرم


دو رکعت در هر رکعت حمد و یازده قُل هُوَاللّهُ اَحَدٌ در روایت است از حضرت رسول صَلَّى اللَّهِ عَلِیهِ وَاله که هر که در این شب این دو رکعت نماز را بجا آورد و صبحش را که اوّل سال است روزه بدارد مثل کسى است که تمام سال را مُداومت به خیر کرده و در آن سال محفوظ باشد و اگر بمیرد به بهشت برود .

 

و نیز سیّد براى هلال این ماه دعاء مَبْسُوطى ذکر فرموده و اگر ممکن شود احیا بدارد این شب را به دعا و نماز و خواندن قرآن روز اوّل .

 

بدانکه اوّل محرم اوّل سال است و در آن دو عمل وارد است :

 

اوّل : روزه است و در روایت رَیّان بن شبیب از حضرت امام رضاعلیه السلام مرویست که هر که در این روز روزه بدارد و خدا را بخواند خداوند دعاى او را مستجاب کند چنانکه دعاى زکریّا را مستجاب نمود .

 

دوم : از حضرت امام رضا علیه السلام منقولست که حضرت رسول صَلَّى اللَّهِ عَلِیهِ وَ اله روز اوّل محرم دو رکعت نماز مى کرد و چون فارغ مى شد دستها را بلند مى کرد و این دعا را سه دفعه مى خواند:


اَللّهُمَّ اَنْتَ الاِْلهُ الْقَدیمُ وَهذِهِ سَنَةٌ

ادامه دعا در ادامه مطلب


شیخ طوسى فرموده که مستحب است روزه دهه اوّل محرم ولکن روز عاشورا امساک نماید از طعام و شَراب تا بعد از عصر آن وقت بقدر کمى تربت تناول نماید و سیّد روایت کرده فضیلت روزه تمام ماه را و آنکه روزه او نگه میدارد صائم آن را از هر گناهى .
خطاب به شیطان:
جناب شیطان اگر نمیدانند، بدانند که: اگر تمام امکانات و هستی در اختیار ایشان است برای سیاه بخت کردن انسان، اینجانبان -فرزندان آدم- چیزی داریم که کل این هستی که شما در اختیارش گرفته ای به خاطر ایشان آفریده شده اند: حضرت مادر .س. و پدر و همسر و فرزندانشان.علیهم السلام.
گفتیم گفته باشیم که روز حساب دست بر سر نکوبید که چگونه شد این بشر که اینقدر دعوت به گناهش کردم و استجابت نمود فی الحال راهی بهشت شده است!!!
کشتی نجاتی داریم به نام حسین.علیه السلام. که سالمان را با ایشان آغاز میکنیم.


  • آویزون